زندگی نامه امام زمان(عج)

آخرین امام شیعیان و دوازدهمین جانشین رسول خدا...

فقط کامنت های    

باران000    

میلاد نور
آخرین امام شیعیان در پانزدهم ماه شعبان 255 ق، علی رغم مراقبت های ویژه مأموران حکومت عباسی، در خانه امام عسکری علیه السلام چشم به جهان گشودند. تولد مخفیانه آن حضرت بی شباهت به تولد حضرت موسی علیه السلام و حضرت ابراهیم خلیل علیه السلام نیست. همان گونه که این دو پیامبر بزرگ الهی تحت شدیدترین تدابیر امنیتی فرعونیان و نمرودیان به اراده خداوند و به سلامت در کنار کاخ فرعون و نمرود متولّد شدند، حضرت مهدی(عج) نیز در حالی که جاسوسان و مأموران خلیفه عباسی تمام وقایع خانه امام یازدهم علیه السلام را زیر نظر داشتند، در کمال امنیت و بدون آن که دشمنان بویی ببرند، در سحرگاه روز جمعه نیمه شعبان قدم به جهان هستی گذاشتند.

باران000    

پیامبر اكرم (ص) فرمودند: مهدی از فرزندان من است، نامش نام من (محمد) و كنیه اش كنیه من (ابوالقاسم) می‌باشد، ‌در صورت و سیرت از همه كس به من شبیه تر است. برای او غیبتی است كه در آن مردم دچار حیرت می‌گردند و بسیاری از دسته‌ها و گروههای مردم، گمراه میشوند، آنگاه مانند ستاره تابانی از پرده غیبت بدر آید و زمین را پر از عدل و داد كند آن چنان كه پر از ظلم و ستم شده باشد.

نام پدر ومادر امام زمان (ع):
نام پدر این بزرگوار امام حسن عسکری (ع) پیشوای یازدهم ونام مادر گرامیشان نرجس خاتون (س) میباشدکه ایشان بنا برروایات یک شاهزاده رومی بودند ودرخواب با امام حسن عسکری (ع) آشنا شده ومسلمان میشوند . امام زمان تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)میباشد (به زندگینامه امام حسن عسکری (ع) وهمسرشان نرجس خاتون (س) مراجعه شود)

باران000    

تاریخ و سبب شهادت :

امام زمان(عج) هم اکنون زنده است و به خواست خداى متعال تا زمانى که قیام کند و جهان را از عدالت بهره‏مند سازد، زنده‏خواهد بود. سپس چند سال حاکم على‏الاطلاق روى زمین خواهد گردید که مدت آن، در روایات، به طور مختلف، هفت، هشت، نه، ده و نوزده سال تعیین شده است که هر سال آن برابر با ده سال فعلىِ ما است. بنابراین اگر حکومتش هفت سال باشد، برابر با هفتاد سال ما خواهد بود.

پس از شهادت آن حضرت، به مدت چهل روز هرج و مرج وفتنه و فساد درجهان حاکم مى‏گردد و سپس عمر این جهان به پایان مى‏رسد و عالم قیامت آغاز مى‏گرددز تولد تا غیبت: حضرت مهدی(عج) پس از تولد حدود پنج سال تحت سرپرستی پدر بزرگوارشان امام عسکری علیه السلام به صورت نیمه مخفی زندگی کردند. یکی از کارهای بسیار مهمی که حضرت امام حسن عسکری علیه السلام در این دوره انجام دادند این بود که امام مهدی(عج) را به بزرگان شیعه معرفی کردند تا در آینده در مسئله امامت دچار اختلاف نشوند.

اعضاي برتر جوجوک

سیما 3 ستاره
آذربایجان غربی

حمیده
مرکزی

**بهار**
گیلان

رضا 99
هرمزگان

نازپری
آذربایجان شرقی

trnm
آذربایجان شرقی

منان 3004
آذربایجان غربی

محسن 68
کرمان

فرهاد24
تهران

*...0آیناز0...*
آذربایجان شرقی

*طناز*
تهران

_khanoomi_
آذربایجان غربی

sahar6731
مرکزی

مهسا00
فارس

.::حسین::.
خراسان رضوی

**ناهید**
خراسان رضوی

howseyn_021
تهران

♥♥یوسف♥♥
هرمزگان

برفین
آذربایجان غربی

فاطمه 1380
آذربایجان شرقی

:::::*افشین*:::::
هرمزگان

نفسم
یزد

Mobi 93
مازندران

شروین
گلستان

سمانه69
البرز

کامران92
البرز

**پسرکوهستان**
سیستان و بلوچستان

امان
تهران

پسربلا
تهران

mohammad095
اصفهان

اعضاي برتر

باران000    

دوران ظهور: این دوره، از ظهور حضرت تا رحلت ایشان را شامل می‌ شود. پس از آن که شرایط ظهور فراهم گشت و علایم ظهور، مانند خروج سفیانی و ندای آسمانی پدیدار شد، آن یگانه دوران، در مکه ظاهر می‌ شود و همراه با یاران در مسجد الحرام، ظهور خود را اعلام می‌ دارد و پس از سیطره بر مکه و اصلاح امور، به طرف مدینه و سایر نقاط به حرکت در می‌ آید و با پاک سازی جهان از ظلم و شرک، عدل و دین را بر این زمین خسته از سیاهی می‌ گستراند. در این دوران است که زمین، خرم و آباد می‌ گردد و برکاتش را به مردم ارزانی می‌ دارد

باران000    

ب. غیبت بلند مدت (کبرا): در آخرین روز‌های عمر نایب چهارم، در نامه‌ ای، امام زمان (ع) خطاب به او، خبر رحلت او را تا شش روز دیگر اعلام می‌ کند. امام، از او می ‌خواهد که دیگر فردی را به عنوان نایب خاص، از طرف ایشان معرفی نکند. بدین گونه دوران غیبت کبری شروع شد.

امام(عج)، در این دوره علما و فقیهان را به عنوان نایب عام به مردم معرفی کرد و از آنان خواست که در امور خود به علما رجوع کنند (کمال الدین، ج۲، ب۴۵، ح۳). البته باید توجه داشت که هر چند امام در پرده غیبت قرار دارد، ولی مردم از شمع وجود او بهره می‌ برند. در روایت مشهور از پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) (کمال الدین، ج۲، ب۴۵،ح۳). و خود حضرت مهدی(عج) (کمال الدین، ج۲،ب۴۵، ح۴) امام غایب، به خورشید پشت ابر تشبیه شده است که همانگونه که مردم از نور و حرارت آن استفاده می‌ برند و نظام منظومه شمسی برقرار بود، همچنین به برکت امام، نظام هستی برقرار است و مردم از فیوضات او بهره می‌ برند.

در این دوران پرفراز و نشیب که مردم باید در انتظار مقدم او باشند و به وظیفه یک منتظر واقعی عمل کنند و زمینه‌ سازی برای ظهور بکنند، برخی نیز موفق به دیدار آن عزیز شدند که نمونه آن تشرف حاج علی بغدادی است که در کتاب مفاتیح الجنان ذکر شده است.

 

  درخواست حذف صفحه زندگی نامه امام زمان(عج)
درجوجوک،می توانیدخودپلیس سایت باشید
لطفانظرات وپیشنهادات خودرابه نشانی ایمیل سایت یعنی:info@jojok.irارسال کنید یاشماره ی همراه:09373034588
لطفاازبکاربردن مطالب غیراخلاقی وخلاف مقررات سایت خودداری نمایید درصورت ناهنجاربودن این صفحه آن رابه مدیران سایت یابه روش های بالااطلاع دهید
خانه فرهنگ و هنر جوجوک
صفحات مرتبط
تازه ها
لینک های مرتبط (وب نورد)