امید که هدفمان را گم نکنیم

نمی‌دانم داستان پیرمردی را شنیده‌اید که می‌خواست به زیارت برود

فقط کامنت های    

باران000    

نمي‌دانم داستان پيرمردي را شنيده‌ايد كه مي‌خواست به زيارت برود و وسيله‌اي براي رفتن نداشت؟ به هر حال، يكي از دوستان پيرمرد، اسب لاغري را برايش آورد تا بتواند با آن به زيارت برود. يكي دو روز اول، اسب پيرمرد را با خود برد و پيرمرد خوشحال از اين كه وسيله‌اي براي سفر گير آورده، به اسب رسيدگي مي‌كرد. دو سه روز كه گذشت، ناگهان پاي اسب زخمي شد و ديگر نتوانست راه برود. پيرمرد مرهمي تهيه كرد و پاي اسب را بست و او را تيمار كرد تا كمي بهتر شد. چند قدمي با او حركت كرد اما اين بار، اسب از غذا خوردن افتاد. هر چه پيرمرد تهيه مي‌كرد اسب لب نمي‌زد و معلوم نبود چه مشكلي دارد. پيرمرد در پي درمانِ غذا نخوردن اسب، خود را به اين در و آن در مي‌زد، اما اسب همچنان غذا نمي‌خورد و روز به روز ضعيف‌تر و ناتوان‌تر مي‌شد تا اين كه يك روز از فرط ضعف و ناتواني نقش بر زمين شد و سرش به سنگي خورد و به شدت زخمي شد. اين بار پيرمرد در پي درمان زخم سر اسب بر آمد و هر روز از او پرستاري مي‌كرد. روزها گذشت و هر روز يك اتفاق جديد براي اسب مي‌افتاد و پيرمرد او را تيمار مي‌كرد، ‌تا اين كه ديگر خسته شد و آرزو كرد اي كاش اتفاقي بيفتد كه از شر اسب نحيف دردسرساز راحت شود. آن اتفاق هم افتاد و يك روز مردي اسب پيرمرد را ديد و آن را از او خريد! وقتي صاحب جديد سوار بر اسب دور شد، ناگهان يك سؤال در ذهن پيرمرد درخشيد و از خود پرسيد: من اصلاً اين اسب را براي چه كاري به همراه خود آورده بودم؟ اما هر چقدر فكر كرد يادش نيامد اسب به چه دليلي همراه او شده بود! پس با پاي پياده به ده خود بازگشت و چون مدت غيبت پيرمرد طولاني شده بود همه اهالي ده جلو آمدند و به گمان اينكه از زيارت برمي‌گردد، زيارت قبول ‌گفتند. تازه پيرمرد به خاطر آورد كه اسب را با چه هدفي به همراه برده و اهالي ده هم تا روزها بعد از اين واقعه تعجب مي‌كردند كه چرا پيرمرد مدام دست حسرت بر دست مي‌زند و لب مي‌گزد!

من خداي ناكرده نمي‌خواهم انسان را با يك اسب نحيف مقايسه كنم، اما داستان پيرمرد، داستان اكثر ما انسان‌هاست چرا كه بسياري از ما در زندگي محدود خود به چيزها يا كارهايي مشغول مي‌شويم كه ما را از رسيدن به هدف واقعي‌مان باز مي‌دارند ولي تا موقعي كه مشغول آن‌ها هستيم، چنان آن‌ها را مهم و واقعي تلقي مي‌كنيم كه حتي به خاطر نمي‌آوريم هدفي غير از آن‌ها هم داشته‌ايم!

 

  درخواست حذف صفحه امید که هدفمان را گم نکنیم
درجوجوک،می توانیدخودپلیس سایت باشید
لطفانظرات وپیشنهادات خودرابه نشانی ایمیل سایت یعنی:info@jojok.irارسال کنید یاشماره ی همراه:09373034588
لطفاازبکاربردن مطالب غیراخلاقی وخلاف مقررات سایت خودداری نمایید درصورت ناهنجاربودن این صفحه آن رابه مدیران سایت یابه روش های بالااطلاع دهید
خانه فرهنگ و هنر جوجوک
صفحات مرتبط
تازه ها
لینک های مرتبط (وب نورد)