داستانک مداد

پسرک پدر بزرگش را تماشا کرد که نامه ای مینوشت.بالاخره پرسید:
ماجرای کارهای خودمان

فقط کامنت های    

باران000     

پسرک پدر بزرگش را تماشا کرد که نامه ای مینوشت.بالاخره پرسید:
ماجرای کارهای خودمان را مینویسید؟؟درباره ی من مینویسید؟

پدربزرگ از نوشتن دست کشید.لبخند زد و به نوه اش گفت :درست است در مورد تو مینویسم اما مهم تر از نوشته ام مدادی است که با ان مینویسم.می خواهم وقتی بزرگ شدی مثل آن شوی.

سرک با تعجب به مداد نگاه کرد ولی چیز خاصی در آن ندید.و پدر بزرگ گفت:بستگی دارد چه طور به آن نگاه کنی.در این مداد ۵ خاصیتاست که اگر به دستش بیاوری تمام عمرت با دنیا به آرامش میرسی.

خاصیت اول:می توانی کار های بزرگ کنی اما نباید هرگز فراموش کنی که دستی وجود دارد که هر حرکت تو را هدایت میکند.اسم این دست خداست.او همیشه باید تو را در مسیر هدایت حرکت دهد.

صفت دوم:گاهی باید از آن چه می نویسی دست بکشی و از مداد تراش استفاده کنی.این باعث می شود مداد کمی رنج بکشد اما آخر کار نوکش تیز تر میشود.پس بدان باید رنج هایی را تحمل کنی چرا که باعث می شود انسان بهتری شوی.

صفت سوم:مداد همیشه اجازه می دهد برای پاک کردن اشتباه از پاک کن استفاده کنیم.بدان که تصحیح یک کار خطا کار بدی نیست در واقع برای این که خودت را در مسیر درست نگه داری مهم است.

صفت چهارم:چوب یا شکل خارجی مداد مهم نیست زغالیاهمیت دارد که داخل چوب است.پس همیشه مراقب باش درونت چه خبر است؟

و سرانجام صفت پنجم مداد:همیشه اثری از خود به جای می گذارد .بدان هر کار در زندگی ات می کنی ردی به جا می گذارد و سعی کن نسبت به هر کاری که می کنی هشیار باشی بدانی چه می کنی

 

  درخواست حذف صفحه داستانک مداد
درجوجوک،می توانیدخودپلیس سایت باشید
لطفانظرات وپیشنهادات خودرابه نشانی ایمیل سایت یعنی:info@jojok.irارسال کنید یاشماره ی همراه:09373034588
لطفاازبکاربردن مطالب غیراخلاقی وخلاف مقررات سایت خودداری نمایید درصورت ناهنجاربودن این صفحه آن رابه مدیران سایت یابه روش های بالااطلاع دهید
خانه فرهنگ و هنر جوجوک
صفحات مرتبط
تازه ها
لینک های مرتبط (وب نورد)